V sredo popoldne, 9. 10. 2019, so bile v okviru Tedna otroka v Taboru mladih v Dolenjskih Toplicah že tradicionalne devetnajste Igre brez meja. Organiziralo in izvedlo jih je Društvo prijateljev mladine Mojca. Tudi letos so se jih udeležile šestčlanske mešane ekipe 6. razredov iz 15 osnovnih šol iz osmih dolenjskih občin. Učenci so se pomerili v petnajstih igrah, v katerih so se nadvse zabavali, na koncu pa je vendarle štel rezultat.

OŠ Šentjernej so zastopali učenci Maša Judež, Zoja Jurečič, Nina Cvelbar, Nejc Penca, Luka Busar in Lovro Kralj. Zasedli so odlično 3. mesto od 15 sodelujočih šol. Prejeli so pokal, medalje in priznanje. Vsi udeleženci iger so pred odhodom domov za nagrado pojedli še vsak svojo slastno pico. Čestitamo!

Še več o igrah si lahko preberete na www.dpm-mojca.si

Mentorica šolske skupnosti

Andreja Hvalec Žitnik