V ponedeljek, 11. 4. 2022, se je predsednica šolske skupnosti, Brina Jurše, udeležila 32. nacionalnega otroškega parlamenta v Ljubljani. O letošnji izbrani temi Moja poklicna prihodnost so razpravljali predstavniki šolskih skupnosti iz vse Slovenije. Nacionalnega parlamenta se je udeležilo tudi 10 predstavnikov Jugovzhodne regije, ki so bili izbrani na regijskem parlamentu v Novem mestu. Poleg predstavnikov šolskih skupnosti so se parlamenta udeležili tudi mentorji, odrasli in otroški novinarji, predstavniki raznih organizacij za mlade, poslanci … Učencev je bilo kar 112. Vse sodelujoče so nagovorili predsednik Republike Slovenije Borut Pahor, predsednik državnega zbora Igor Zorčič ter predsednica Zveze prijateljev mladine Slovenije Darja Groznik.

Kmalu po uvodnih nagovorih so mladi parlamentarci začeli razpravljati v skupinah o različnih temah, in sicer: Moj poklic: skrbi, pričakovanja, znanja in veščine; Poti do mojega poklica; Poklici sedanjosti in poklici prihodnosti; Slovenija, Evropa, svet – pozitivno, negativno, zanimivo; Vpliv covida-19 na izbiro poklica. Razpravi po skupinah je sledila razprava v parlamentu. Na koncu so udeleženci nacionalnega otroškega parlamenta z glasovanjem določili tudi temo, o kateri želijo razpravljati v prihodnjem šolskem letu. Izbrali so  temo Duševno zdravje otrok.

Brina Jurše je našo šolo in celotno Jugovzhodno regijo odlično zastopala. Čestitke!