Dan slovenskega športa, 23. 9. 2022, smo na naši šoli obeležili s športnim dnem, ki smo ga poimenovali Festival športa in igre.

Športni dan smo učitelji športa pripravili za vse učence na šoli. Potekal je na šolskem igrišču in v telovadnici. Učencem smo pripravili 30 različnih dejavnosti. Pomerili so se v zabavnih športnih igrah (nogomet z veliko žogo, odbojka na mivki, hokej, med dvema ognjema, vlečenje vrvi, borilni športi), se preizkušali pri igrah natančnosti (metanje podkev, zadevanje stožcev z obroči, zadevanje obročev z žvižgačem, metanje teniških žogic v koš za smeti, metanje balinčkov in podiranje kegljev), urili so ravnotežje in koordinacijo pri hoji s smučmi in hoduljami ter se zabavali pri skakanju v vrečah, gumitvistu, ristancu, skokih čez kolebnice in plesu. Pripravili smo tudi različne poligone in tek preko ovir. Učenci so bili posebej navdušeni nad skokom s palico, ki ga je izvajal Jure Rovan iz Brežic. Na športnem dnevu so se učenci lahko soočili tudi s pomembnostjo varnostnega pasu pri vožnji v avtu, saj nam je Občina Šentjernej omogočila gostovanje t. i. zaletavčka (naprava v obliki umetne klančine in avtomobilskega sedeža, ki simulira trk pri nižjih hitrostih in s tem prikaže pomembnost uporabe varnostnega pasu).

Športni dan je bil nepozaben, in sicer tako za mlajše kot za starejše učence. Naučili smo se veliko novega in se ob tem tudi dobro zabavali. Povrhu vsega pa sta nas spremljala še lepo vreme in dobra glasba.

Zapisala: Zdenka Krošl