V soboto, 21. 11. 2020, je potekalo 22. Državno tekmovanje iz znanja o sladkorni bolezni. Našo šolo so zastopali trije devetošolci, Amadej Jamšek iz 9. c, Arne Cvelbar iz 9. b in Lucija Rangus iz 9. a, ki so se uvrstili na prva tri mesta na šolskem tekmovanju, kjer so dosegli 38 točk od 40.

Zaradi epidemije covid -19 je državno tekmovanje potekalo preko spletne aplikacije okolja Microsoft Teams in video nadzora. Žal učenci niso izkusili povezanosti in druženja med tekmovalci iz vseh šol Slovenije tako kot po navadi, ko so se srečali na eni izmed šol gostiteljic tekmovanja.

Tekmovalo je 424 osnovnošolcev, izmed katerih je zlato priznanje doseglo le 12 učencev. Vse to govori o zahtevnosti tekmovanja in visokem zanju, ki so ga morali pokazati tekmovalci. Veliko učencev je ostalo brez priznanja.

Naši devetošolci so se odlično odrezali, saj so vsi trije dosegli SREBRNA PRIZNANJA.

Amadeju, Arnetu in Luciji še enkrat čestitke za odličen uspeh in osvojena srebrna priznanja!