V torek, 23. aprila 2024, smo imeli učenci devetega razreda tehniški dan.

Najprej smo obiskali Tehnopark Celje. V skupinah smo imeli dve različni delavnici, in sicer Lego robotika in Molekularna kuhinja. Na delavnici Lego robotika smo najprej ponovili znanje o vrstah energije, nato pa smo se seznanili z lego gradniki. Lotili smo se sestavljanja avtomobilčkov na pogon z navijalno vzmetjo in naredili preizkus s testno vožnjo. Na delavnici z naslovom Molekularna kuhinja smo se preizkušali v pripravi hrane, ki je temeljila na ustvarjanju novih kombinacij okusov. Spoznali smo različne kuharske tehnike in se urili v sledenju kuharskim receptom ter na koncu poskusili svoje kulinarične mojstrovine. Po zaključku delavnic je sledil še voden ogled znanstvenih eksponatov. V parku je veliko zanimivih atrakcij, ki smo jih lahko preizkusili tudi sami.

V drugem delu tehniškega dne smo obiskali Pokrajinski muzej Celje, kjer smo spoznavali življenje celjskih grofov in njihovo infrastrukturo. Zaradi slabega vremena smo ogled celjskega gradu zamenjali za ogled stavbe Stare grofije, v kateri je znameniti celjski strop s slikami iz srednjega veka.

Najzanimivejše so se nam zdele atrakcije v Tehnoparku Celje in infrastrukture iz srednjega veka.

 

Zapisale: Nika Grubar in Nika Komljanec iz 9. c ter Pia Pirnar iz 9. b