Učenci prvega razreda smo se v četrtek, 27. 1. 2022, in v četrtek, 3. 2. 2022, odpravili na Čatež ob Savi. Zjutraj smo najprej pojedli šolsko malico, si nabrali moči, nato pa smo se toplo oblekli in odšli na drsališče. Na avtobusu smo peli, se smejali in opazovali naravo. Ko smo prispeli, je ena skupina učencev obula drsalke in odšla na drsališče, druga skupina pa je šla na sprehod okrog kopališča. Po uri drsanja smo se zamenjali. V šolo smo se vrnili v času kosila. Bili smo veseli in pošteno utrujeni. Dan je bil res nepozaben.

Vtisi učencev:

Klara: »Zabavno je bilo, ker smo se naučili drsati.«

Lucijan: »Na sprehodu sva našla diamante, po tem je pa Oskar dvajsetkrat padel.«

Klavdija: »Meni je bil cel dan všeč.«

Špela: »Najbolj mi je bilo všeč, kako sem se naučila drsati.«

Zoja: »Smešno je bilo, ko smo učiteljico Nežo vlekli in se ves čas zabavali.«

Liza: »Všeč mi je bilo, da sem lahko Lari pomagala drsati.«

Toto: »Smešno je bilo, ker smo vsi padali.«

Martin: »Najboljše je bilo, ko sem videl Filipa, kako dobro drsa.«

Ula: »Zabavano je bilo, ker sem tako hitro drsala, da se sploh nisem mogla ustaviti.«

Timijan: »Ko je Tijan padel, je bilo res smešno. Najbolje pa mi je bilo, da sem se naučil drsati.«

Učiteljice in učenci prvega razreda