V torek, 26. 9. 2023, smo s športnim dnem, ki smo ga poimenovali Festival športa in iger, obeležili dan slovenskega športa. Športni dan smo učitelji športa pripravili za vse učence na šoli, potekal je na šolskem igrišču in v telovadnici. Razdeljen je bil na dva sklopa. V prvem sklopu so se učenci družili na pohodu s prijateljskim razredom, v drugem pa so se zabavali v 34 različnih igrah in dejavnostih. Pomerili so se v zabavnih športnih igrah, kot so nogomet z veliko žogo, odbojka na mivki, hokej, med dvema ognjema, vlečenje vrvi, borilni športi, se preizkušali pri igrah natančnosti z metanjem podkev, z zadevanjem stožcev z obroči, z zadevanjem obročev z žvižgačem, z metanjem teniških žogic v koš za smeti, z metanjem balinčkov in s podiranjem kegljev. Učenci so lahko urili ravnotežje in koordinacijo pri hoji s smučmi in hoduljami ter se zabavali pri skakanju z vrečami, gumitvistu, ristancu in skokih čez kolebnice. Pripravili smo tudi različne poligone in teke preko ovir. Svojo moč so učenci lahko preizkusili v vlečenju vrvi in dviganju uteži. Posebno so bili navdušeni nad skokom s palico, vožnjo koles na trenažerjih, ki nam jih je pripeljal Kolesarski klub Adrija Mobil, in nad prvimi udarci z golf palico, ki so nam jih omogočila člana iz Golf kluba Grad Otočec in Golfi akademije.

Športni dan je bil nepozaben tako za mlajše kot za starejše učence. Spopadli smo se s številnimi izzivi, se ob tem dobro zabavali in družili z novimi prijatelji.

Zapisala: Zdenka Krošl