Rdeči križ Slovenije tudi letos organizira letovanje na Debelem rtiču za otroke in učence, stare od 5-14 let, in sicer v naslednjih terminih:

  1. od 3. 7. 2021 do 10. 7. 2021
  2. od 10. 7. 2021 do 17. 7. 2021
  3. od 17. 7. 2021 do 24. 7. 2021

Gre za dve vrsti letovanj:

  • Zdravstveno (za 274 otrok)
  • Socialno (za 30 otrok)

Ker je za zdravstveno letovanje veliko več prostih mest, vas prosimo, da najprej poskušate urediti prijavo preko zdravstvenega letovanja. Pravico do zdravstvenega letovanja imajo otroci, ki imajo v zadnjem letu do februarja tekočega leta, v medicinski dokumentaciji zapise o večkratni hospitalizaciji ali so bili pogosteje bolni in imajo o tem dva ali več zapisov. Potrebno je obiskati otrokovega osebnega pediatra, ki bo izpolnil obrazec zdravnika (obrazce imajo zdravniki).

Če vam zdravnik obrazca ne more izpolniti, ker pogojev ne izpolnjujete, je v nekaterih primerih možno še socialno letovanje. Pravico do socialnega letovanja pa imajo otroci, katerih starši prejemajo denarno socialno pomoč ali najnižje dohodke (do 450 eur/družinskega člana), ki jih dokazujejo z veljavno odločbo o otroškem dodatku.

Prispevek (tako za socialno kot zdravstveno):  24,50 eur za en teden na otroka.

Podrobnosti si preberite v prilogah:

OBRAZCI ZA ZDRAVSTVENO LETOVANJE:

  1. OBRAZEC – Predlog, ki ga dobite pri zdravniku
  2. Položnica
  3. Izjava staršev

OBRAZCI ZA SOCIALNO LETOVANJE:

  1. PRIJAVNICA – socialno letovanje
  2. Položnica

Prijave starši oddate direktno na RKS OZ Novo mesto:

 Za informacije je objavljena telefonska številka: 07 6 000 670

Prijave zbirajo do zapolnitve mest.