V soboto, 22. 10. 2022, se je 36 učencev izbirnega predmeta šport za sprostitev udeležilo šolskega teka na 26. Ljubljanskem maratonu. Na šolske teke je bilo prijavljenih več kot 6000 otrok iz celotne Slovenije. Samo v kategoriji 8. razreda kar 800 učencev, 400 deklet in prav toliko fantov.

Kljub deževnemu vremenu so vsi naši učenci tekmovali po svojih najboljših močeh. Ponosno smo jih vzpodbujali in navijali za čisto vsakega posameznika. Olimpijsko geslo »Važno je sodelovati, ne zmagati«, še kako velja. Na cilju je vsak tekmovalec prejel kolajno za spomin na prvi maraton.  

Namen naše udeležbe na 26. Ljubljanskem maratonu ni bil strogo tekmovalne narave, ampak doživeti vzdušje in biti del najbolj množične športne prireditve v državi. Učenci so bili sproščeni in so na dogodku zelo uživali.