Letošnje tekmovanje iz znanja zgodovine je potekalo na temo Od razpada Rimskega imperija do nastanka kneževin alpskih Slovanov. Šolskega tekmovanja 6. decembra 2022 se je udeležilo 22 tekmovalcev iz 8. in 9. razreda. Bronasta priznanja je osvojilo 12 udeležencev, in sicer Teodor Kirar, Miha Krmc, Gašper Rangus in Neža Šeruga iz 8. a, Jernej Drečnik in Matija Hodnik iz 8. b, Ema Selak in Nina Cvelbar iz 9. a, Andraž Mlakar iz 9. b ter Žan Cigoj, Alex Nanger in Matej Stančin iz 9. c.

Andraž Mlakar, Ema Selak in Žan Cigoj so se uvrstili tudi na državno tekmovanje, ki je potekalo 9. marca 2023 v OŠ Komenda Moste. Tekmovalci so na državnem tekmovanju odlično zastopali našo šolo, saj so vsi trije osvojili ZLATO PRIZNANJE.

Čestitke vsem tekmovalcem!

                                                                                                       Mentorica Alja Godec Lekše