V četrtek, 22. 2. 2024, smo se učenci izbirnega predmeta gledališki klub z mentorico Barbko Kukman ob 17. uri odpravili v Kulturni center Primoža Trubarja. Tam smo si ogledali sodobno igrano-lutkovno predstavo Sneguljčica v izvedbi lutkovnega gledališča Fru Fru. Režirala jo je Irena Rajh. V njej so nastopale različne vrste lutk.

Po koncu predstave smo se pogovarjali z režiserko, ki nam je povedala, da je želja do igranja z lutkami v njej tlela že od otroštva in da v svojem delu zelo uživa. Pokazala nam je nekaj trikov za boljšo predstavo, razložila je, kako predstava nastane in kdo vse pri tem sodeluje. Od blizu smo si pogledali lutke in jih tudi sami poskušali animirati.

Lutkovna igrica nam je bila zelo všeč, saj je bila v drugačni izvedbi, kot jo poznamo.

 Kulturni center smo zapustili polni veselja in novega znanja.

 

Anja Pirnar in Lucija Bratkovič, 7. b

Fotografije: Barbka Kukman