Drage učenke in učenci, spoštovani starši.

Glede na vsebino in ukrepe, ki jih je sprejela vlada RS in jih predstavila na tiskovni konferenci, vam tudi uradno sporočam, da so jesenske počitnice podaljšane za en teden. Upam, da pri urejanju varstva, družinskega življenja in vseh ostalih stvari ne boste imeli preveč nevšečnosti – žal šola nima nobenega vpliva na to, da tovrstne odločitve niso sprejete prej. Zavedamo se, da bo dodaten teden doma za marsikoga izziv.

Predlagamo vam, da otroke pošljete ven, na zrak, stran od računalnikov in telefonov.  Določite jim dnevne zadolžitve v stanovanju in zunaj, če je le mogoče, naj ostanejo v rednem stiku s sorodniki starejše generacije.

V imenu kolektiva vam želim, da dodatni jesenski počitniški teden vseeno preživite čim bolj pestro, povezano in brez stresa!

Lep pozdrav!

Aljoša Šip, prof.
ravnatelj OŠ Šentjernej