V sredo,  13. 3. 2024, je na OŠ Šentjernej potekalo polfinalno prvenstvo v odbojki za starejše dečke, na katerem so se pomerile ekipe treh osnovnih šol: OŠ Šentjernej, OŠ Antona Aškerca Velenje in OŠ Vrhovci.

Ob 10. uri se je začela prva tekma med OŠ Šentjernej in OŠ Antona Aškerca Velenje. Zmago so dosegli naši odbojkarji, saj so v setih zmagali 2 : 0 in tako brez težav premagali nasprotnike.

Naslednja tekma je potekala med Velenjčani in ekipo iz OŠ Vrhovci. Zmago so z dvema pridobljenima setoma osvojili odbojkarji iz OŠ Antona Aškerca Velenje, saj so v setih zmagali 2 : 0.

V zadnji tekmi so se pomerili naši fantje in OŠ Vrhovci. Ponovno so prepričljivo zmagali domači odbojkarji, saj so v setih zmagali 2 : 0.

Z zmago so se člani naše ekipe – Gašper Rangus, Urban Kadivnik, Gašper Rangus, Gašper Uhernik, Emanuel Izak Bauman, Peter Bregar, Nik Kotar, Gal Hudoklin in Nejc Mikec ­– pod vodstvom Boštjana Tomazina uvrstili v finale državnega tekmovanja.

Vsem čestitamo za več kot odlično igro in uvrstitev v finale!

 

Besedilo: Sara in Klara Bojc, Mila Sofrić, 8. a

Fotografije: Ognjen Saje