Spoštovani starši!

V ponedeljek, 19. 10. 2020, učenci od 6. do 9. razreda začenjajo s poukom na daljavo. Vsi v šoli si želimo pouka »v živo«, stanje v šoli poznate, ampak odločitev je, kakršna je .

Pouk bo vzpostavljen preko vstopnih spletnih učilnic za posamezni razred, kjer bodo naložena gradiva in povezave do spletnih učilnic predmetov.

Učna gradiva bodo oblikovana za razred, videokonference se izvajajo za oddelke oz. skupine.

Starši, prosimo vas, da otroka motivirate in če je potrebno tudi preverite, ali je aktiven pri delu na daljavo – želimo namreč, da bo medsebojno sodelovanje na daljavo med učiteljem, posameznim učencem in sošolci vzpostavljeno takoj:

• Kjer bo to mogoče, bodo učitelji že z vsebino nalog spodbujali medsebojno povezovanje in komuniciranje – delo v skupinah, projekte naloge za skupine …
  • Poskrbeli bomo, da bodo učenke in učenci lahko imeli neposreden stik z učiteljem.
  • Pri oblikovanju in nalaganju učnih gradiv bodo učitelji pazili, da bo obseg nalog ustrezen.

Upamo, da bo način pouka »na daljavo« trajal zares samo en teden in da se zopet vidimo v šoli po jesenskih počitnicah!

Vse dobro, računamo na vaše sodelovanje!

Aljoša Šip
Ravnatelj OŠ Šentjernej