V torek, 29. 3. 2022, se je Brina Jurše, predsednica šolske skupnosti, udeležila 32. regijskega otroškega parlamenta v Novem mestu. O temi Moja poklicna prihodnost so parlamentarci razpravljali že tretje leto.

Kmalu po uvodnih nagovorih so delegati začeli razpravljati po skupinah. Vsaka skupina je imela določeno podtemo: Moj poklic – skrbi, pričakovanja znanje in veščine; Pozitivne, negativne in zanimive lastnosti poklicev v Sloveniji in Evropi; Poti do mojega poklica; Vpliv covida-19 na izbiro poklica ter Poklici sedanjosti in prihodnosti. Nato je sledila predstavitev ugotovitev vsake skupine in razprava. Po razpravi je potekalo glasovanje za udeležbo na nacionalnem otroškem parlamentu, s katerim je bila izbrana tudi Brina Jurše. Tako se bo v mesecu aprilu udeležila 32. nacionalnega otroškega parlamenta v Ljubljani. Iskrene čestitke!