Foto: Saša Huzjak/SHtudio.eu

Foto: Ognjen Saje

Fotografije s prireditve Foto: Saša Huzjak/SHtudio.eu

Predstavitveni video Video produkcija: Peter Vrčkovnik / mountainattack.com

Reportaža s prireditve 

Ekipa Roosters, ki jo sestavljajo Iva in Vid Beguš, Matija Hodnik, Zoja Jurečič, Teodor Kirar, Amadej Rešetič in Enja Hočevar, je v soboto, 18. marca 2023, na Odprtem državnem tekmovanju  FIRST LEGO liga Adria sezona SUPERPOWERED, SUPER-E za Slovenijo in za regijo Adria osvojila 1. nagrado v inovativnem projektu Central Heat.

Dogodek se je odvijal na Fakulteti za elektrotehniko, kjer je sodelovalo 28 najboljših ekip iz petih držav – 17 slovenskih, 6 hrvaških, 3 srbske ter ekipi iz BiH in iz Črne gore.

Organizator in izvajalec programa in dogodkov FIRST LEGO Liga v Sloveniji je organizacija Super Glavce. Svoj čar tekmovanju dajejo tudi sodniki in ocenjevalci, ki so po vzoru ameriških športov oblečeni v črne in rdeče majice, kar jim da prepoznavnost.

Roostersem za odličen uspeh iskreno čestitamo!

Mentorja: Slavica Jordan in Ognjen Saje