V petek, 7. 10. 2022, smo imeli učenci 6. razreda športni dan. Zjutraj smo se zbrali na avtobusni postaji, od koder smo se z avtobusi odpeljali do Krvavega kamna. Tam smo izstopili in se peš povzpeli na najvišji vrh Gorjancev, Trdinov vrh.

Pot je potekala po gozdu. Med hojo smo se pogovarjali in občudovali jesensko obarvano listje. Čas je hitro minil, saj smo kar naenkrat zagledali vojašnico in kmalu zatem smo bili na cilju. Od blizu smo si ogledali telekomunikacijski stolp in uživali v čudovitem razgledu. Po malici smo se odpravili do planinskega doma pri Miklavžu. Tam smo si privoščili posladek, nato pa se z avtobusoma odpeljali nazaj v šolo.

V Šentjernej smo se vrnili zadovoljni, saj smo se dobro razmigali, hkrati pa čas izkoristili za druženje z vrstniki.

 

Zapisali: Lara Pavlič in Manca Franko, 6. b