V četrtek, 21. 4. 2022, je v Medvodah, ob Zbiljskem jezeru, potekalo ekipno državno prvenstvo v krosu za osnovne in srednje šole. Državnega tekmovanja se je udeležilo 37 učencev naše šole. Do petega razreda se otroci udeležujejo promocijskih tekov, ki ne štejejo v končno skupno razvrstitev, prav tako se rezultati ne merijo in ne beležijo. Kljub temu pa so naši najmlajši dosegli najboljše rezultate. V konkurenci fantov tretjega razreda sta prvi dve mesti osvojila Jan Vrtačič in Bor Žibert, pri dekletih je bila druga Iza Zupančič, pri četrtošolcih pa je tretje mesto osvojil Roko Cvelbar.

Med posamezniki sta bila najboljša Petra Penca – 6. mesto in Oto Jurečič – 9. mesto. V seštevku ekip 5. razredov so bili naši tekmovalci skupno tretji.

V skupnem seštevku rezultatov šol, kamor se šteje najboljših osem rezultatov posameznikov, smo se uvrstili na 13. mesto.

Vsem učencem, ki so zastopali šolo na državnem tekmovanju, čestitamo in se zahvaljujemo za njihov prispevek h končnemu dosežku.