V začetku septembra smo imeli učenci 6. razreda športni dan v Termah Čatež. S šolske avtobusne postaje smo se odpravili ob 8.20. Po prihodu na bazen smo se preoblekli, nato pa so učitelji preverili naše znanje plavanja. Preplavati smo morali 50 metrov in se za 5 sekund postaviti v položaj mrtvaka. Ugotovili so, da znamo odlično plavati.

Po malici smo se razdelili v skupine. Nekatere skupine so šle na počasno reko in gusarsko ladjo, ostali pa so šli na vodne tobogane. Po zabavnem kopanju smo se preoblekli in z avtobusom odšli nazaj v šolo.

 

Sošolce in vrstnike sva povprašali, kaj jim je bilo na športnem dnevu najbolj všeč. Odgovorili so:

Na športnem dnevu mi je bilo najbolj všeč, ko smo šli na počasno reko in gusarsko ladjo in ko smo se sami kopali v bazenu.

Lana, 6. b

Vse mi je bilo všeč, najbolj pa, ko smo lahko plavali po svoje.

Nika, 6. d

Vse mi je bilo všeč, če bi pa morala izbrati, bi bili to tobogani.

Zarja, 6. a

Najbolj všeč mi je bilo plavanje v bazenu.

Špela, 6. d

Všeč mi je bilo druženje s prijatelji in sošolci v bazenu, osvežitev na gusarski ladji, spuščanje po toboganih in zabava na počasni reki.

Maks, 6. b

 

Zapisali: Julija Masnik in Lana Gavrilović, 6. b