Tako kot vsako leto je tudi letos, 17. 1. 2024, šolska skupnost Osnovne šole Šentjernej v Kulturnem centru Primoža Trubarja organizirala sprejem prvošolcev v šolsko skupnost, na katerem prvošolci izrečejo zaprisego, da se bodo pridno učili, si pomagali med sabo, upoštevali šolska pravila, prisluhnili napotkom staršev in učiteljev ter se trudili za ugled šole. Tudi letošnje leto je bila del slovesnega sprejema glasbeno-gledališka predstava. Učenci so bili nad predstavo Lunino kraljestvo navdušeni. Za prvošolce so jo uprizorili člani učiteljske gledališke skupine Holivud, otroške gledališke skupine DiLeo, pevci OPZ PŠ Orehovica in plesalke plesne skupine Harlekin, režiserka predstave je bila Lucija Kuntarič.
Po ogledu predstave so prvošolci z veseljem oblekli majice, na katerih piše, da so postali del mavrice OŠ Šentjernej, in ponosno zapeli šolsko himno. Tako je šolska skupnost OŠ Šentjernej večja za 109 učencev – prvošolcev.

 

David Dobravc

 

Povezava na zunanje objave: https://www.youtube.com/watch?v=jJLI6_N8A6k&ab_channel=Va%C5%A1Kanal

https://dolenjskilist.svet24.si/2024/01/19/284359/novice/dolenjska/foto_navdusili_z_luninim_kraljestvom/