Odlok o spremembah in dopolnitvah Odloka o načinu izpolnjevanja pogoja prebolevnosti, cepljenja in testiranja za zajezitev širjenja okužb z virusom SARS-CoV-2

PROTOKOL SAMOTESTIRANJA UČENCEV V OSNOVNIH ŠOLAH

KRATKO NAVODILO V ROMSKEM JEZIKU – SAMOTESTIRANJE ČAVOREN

 

Spoštovani starši.

Obveščam vas, da je vlada dne 27. 11. 2021 sprejela dopolnitve odloka o izpolnjevanju pogojev PCT. V vednost prilagamo več dokumentov, ki opredeljujejo spremembe. Posebej izpostavljam protokol prostovoljnega samotestiranja učencev v domačem okolju, skuapj z opisi kje in kako prevzeti teste za samotestiranje v lekarnah, ki v omejenih količinah pripadajo tudi učenkam in učencem od 1. do 4. razreda.

Ker se počitnice iztekajo, vas prosimo, da ste pred vrnitvijo otrok v šolo pozorni na možne znake ali okužbe s COVID 19 ali pa še kakih drugih sezonskih bolezni. Otroci s njimi ne sodijo v šolo in jih zadržite doma.

Vnaprej hvala, za obvestila o okužbah v vašem domačem okolju. Tudi na tak način nam pomagate šolo ohraniti varno, da ostane odprta in pouk poteka pod temno oranžnimi ukrepi B ukrepov kolikor toliko normalno.

Prijeten preostanek počitnic vsem!

Aljoša Šip