V petek, 16. 6., smo imeli učenci 6. in 8. razreda kulturni dan. Ob 8. uri smo se zbrali na šolskem igrišču in peš odšli do Otoka pri Dobravi. Ko smo prispeli, so nas tam že čakali vodiči, ki so nas s svojimi zgodbami popeljali v preteklost. Predstavili so nam kulturo in način življenja v srednjeveškem naselju Gutenwerd, ki je ležalo na okljuku reke Krke, med vasema Dobrava pri Škocjanu in Drama, in je obstajalo vse do leta 1473, ko so ga opustošili in požgali Turki. Ker nas je bilo veliko, so nas vodiči razdelili v skupine, nato pa smo si v postavljenem srednjeveškem taboru ogledali različne prikaze, kot so strojenje kož, kovaštvo, način oblačenja in izdelava oblačil ter kultura prehranjevanja. Preizkusili smo se tudi v srednjeveških namiznih igrah, lokostrelstvu, fante pa je najbolj zanimalo orožje in bojna oprema. Na koncu smo si ogledali še notranjost cerkve sv. Nikolaja, edino stavbo, ki se je ohranila iz tistih časov. Po zelo zanimivem ogledu smo imeli čas za malico, nato pa smo se odpravili nazaj proti šoli. Kljub temu da je bilo zelo vroče, nam je bil kulturni dan zelo všeč, saj smo izvedeli veliko novega o naši bogati kulturni dediščini. Želimo si še več tako zanimivih dogodkov.

                                 Zapisale: Tia Turk, Tjaša Lokovšek in Liza Šinkovec iz 6. d

                                 Fotografije: Alja Godec Lekše