V četrtek, 12. 10. 2023, smo imeli 9. razredi tehniški dan na temo Poklici v srednje šolskih programih. K nam so prišli profesorji in dijaki iz Grma – Centra biotehnike in turizma, kmetijske šole Grm in biotehniške gimnazije ter srednje šole za gostinstvo in turizem. Prišla sta tudi profesorja iz Šolskega centra Novo mesto, in sicer iz srednje elektro-računalniške šole in tehniške gimnazije. Pripravili so nam tri predstavitve, vsaka je potekala po uro in pol. Kmetijska šola Grm in biotehniška gimnazija sta imeli pripravljene različne delavnice, vsaka je bila na temo določenega srednješolskega programa na njihovi šoli, kot so cvetličar, kmetijsko-podjetniški tehnik, naravovarstveni tehnik in drugi. Nato je sledila predstavitev Srednje šole za gostinstvo in turizem s programi kuhar, natakar in turistični delavec, kjer so nas dijaki pozabavali s flambiranjem palačink, ki smo jih na koncu lahko tudi poskusili. Pri tretji predstavitvi sta se nam predstavili še Elektro-računalniška šola in tehniška gimnazija. Profesorja sta nam s Powerpoint predstavitvijo podrobno povedala vse o njihovih programih in nam tudi pokazala nekaj zanimivih izdelkov, ki so jih izdelali dijaki te šole.

Cel dan je bil zelo zanimiv. Vsaka šola nam je na drugačen način prikazala njihove programe in šolo, imeli pa smo tudi priložnost, da o različnih programih ter delu na srednji šoli vprašamo same profesorje in dijake. Vsi smo se zelo zabavali in izvedeli veliko novih in uporabnih stvari o srednjih šolah.

Inti Prah, Špela Turk in Zoja Hodnik