Osmošolci smo imeli v sredo, 7. septembra 2022, tehniški dan na temo astronomije. Tri šolske ure smo imeli delavnice. Najprej smo si ogledali planetarij, kjer smo s pomočjo animacij potovali po vesolju med galaksijami, zvezdami in planeti ter se pogovarjali o letnih časih, osončju, posameznih planetih … Pri naslednji delavnici smo izvedeli, kaj je kozmologija in kaj proučuje, kaj bi se zgodilo, če bi šli v črno luknjo in če bi iz nje sploh lahko prišli ven. Naredili smo tudi nekaj zanimivih eksperimentov, pri katerih smo npr. ugotovili, kaj se zgodi z rožo, če jo damo v tekoči dušik in izvedeli še veliko drugih zanimivosti. Četrto šolsko uro smo v parih izdelovali rakete na vodni pogon. Ko so bile izdelane, smo jih napolnili z vodo in odšli na šolsko igrišče, kjer smo preizkušali, če zares letijo. Na koncu smo rakete pospravili in jih odnesli domov.
Tehniški dan je bil zelo zanimiv, saj smo na zabaven način izvedeli veliko novih stvari o vesolju.

Zapisali: Inti Prah in Špela Turk, 8. c