V petek, 17. februarja 2023, smo imeli učenci, ki nismo šli v šolo v naravi, tehniški dan z gospo Slavico Jordan. Najprej smo si ogledali posebne vrste dreves z vsega sveta, iz katerih lahko pridobivamo kavčuk za izdelavo naravne gume, javorjev sirup, cimet, na tisoče vrst smol, olj, barvil … Spoznali smo, da so drevesa ena najdragocenejših živih bitij na zemlji, ker jih lahko uporabljamo na različne načine. S pomočjo strokovne literature smo si ogledali značilnosti tropskega gozda, še zlasti amazonskega deževnega gozda … Potem smo si izbrali eno drevo, ga opisali ter predstavili. Potem smo se dogovorili, da bomo izdelovali izdelke iz lesa, obeske za na ključe in bumerang. Obeski za ključe so bili v obliki robota.
Tehniški dan se nama je zdel zelo zabaven in poučen, saj smo izvedeli veliko novega o drevesih in gozdovih.

Zapisala: Leon Franko in Klemen Žur iz 7. a.