Učenci 8. razreda smo imeli v sredo, 10. 5. 2023, tehniški dan, v okviru katerega so nam predstavili tri življenjsko pomembne poklice – poklic policista, reševalca in gasilca. Ogledali smo si njihova vozila, pripomočke in drugo opremo.

 

Prvi dve uri so nam v novi telovadnici preko PowerPoint predstavitve predstavili njihovo delo in izobrazbo. Po malici smo šli ven, kjer smo si po skupinah ogledali vozila in opremo. Demonstrirali so nam tudi postopek reševanja, aretacije in gašenja požara. Preizkusili smo lahko očala, skozi katera smo občutili različna alkoholna stanja in utrujenost. Pri policistih smo pihnili v napravo, ki nam je pokazala, kolikšna je prisotnost alkohola v nas. Pri vseh smo lahko prižgali sireno. 

 

Predstavitev poklicev nam je bila všeč, mogoče se bodo nekateri zanje odločili tudi v prihodnosti.

 

Ella Cimerman, Žana Črtalič, Zoja Hodnik, Klavdija Marlin in Neža Šeruga