Učenci 6. razreda smo imeli tehniški dan. Odšli smo v Šentrupert v Deželo kozolcev.

Ko smo prispeli, nam je prijazna gospa povedala, kako bo potekal naš dan, vodič pa nas je popeljal v Deželo kozolcev. Povedal nam je, kako so kozolci nastajali, za kaj so jih uporabljali, na katere vrste jih delimo in kako na kozolcu lahko vidimo, kako premožen je bil kmet. Po končanem ogledu je bil čas za reševanje delovnih listov. Sledila je malica, med katero smo se zabavali in si izmenjavali mnenja o kozolcih. Po njej smo se spet razdelili v skupine in odšli na delavnice. V prvi delavnici smo spoznali delo muzejskega kustosa.  Popisali smo tri predmete, in sicer potičnik, sejalnico in mlinček za kavo. Pri drugi delavnici smo risali kozolce, pri tretji pa vdevali seno in skakali v mrvo.

Po  končanih delavnicah smo se odpravili na avtobus in se odpeljali v Šentjernej. Bilo je zelo zabavno in poučno. Tega dne ne bom nikoli pozabila.

Zapisala: Lana Lešnjak, 6. a

Fotografije: Kaja Cvelbar