V četrtek, 20. 4. 2023, smo učenci šestega b in a-oddelka odšli na Inštitut za celulozo in papir v Ljubljano. Naslednji dan so se tja odpravili še učenci 6. c in d.

Ob 8.00 smo se odpeljali s šolske avtobusne postaje. Šli smo na avtocesto. Po eni uri vožnje smo prispeli v Ljubljano.

Najprej smo imeli predstavitev, na kateri smo izvedeli veliko o papirju in njegovi uporabi. Po njej smo imeli malico in si šli ogledat laboratorije.

V prvem laboratoriju so pokazali, kako se naredi papir, v drugem smo izvedeli, kako se kemično obdelajo snovi za papir, in v tretjem, kako preverijo maso, debelino in gramaturo. Ko smo si ogledali vse laboratorije, smo šli pogledat proizvodnjo izdelave papirja. Naredili smo tudi svoj papir iz pripravljene mase. Nato smo izdelan papir odnesli domov. Na koncu smo imeli kviz, ki je bil povezan z vsem, kar smo se tega dne naučili.

Po kvizu smo se odpravili na avtobus in se z novim znanjem vrnili v Šentjernej.   

Maks Franko, 6. b