Tudi letos bomo na tretji petek v novembru, 20. 11., obeležili dan slovenske hrane in spremljajoči Tradicionalni slovenski zajtrk, ki bo letos že deseti po vrsti. Njegova izvedba bo zaradi epidemije covid-19 letos drugačna in je namenjena predvsem motiviranju otrok k razmišljanju o ajdi, jedeh iz ajde, medu in drugih pridelkih ter izdelkih slovenskega podeželja ter promociji domače, lokalno pridelane in predelane hrane slovenskega porekla. V sklopu dela v spletnih učilnicah, bodo učenci razmišljali, ustvarjali in se seznanili z vsebinami, povezanimi  s slovensko hrano in zdravim načinom prehranjevanja, predvsem pa ozaveščali pomembnost teh vprašanj, saj si želimo, tako kot organizatorji, da bi se otroci izoblikovali v ozaveščene, izobražene in odgovorne potrošnike.