V mesecu februarju je ponovno oživelo tudi kulturno dogajanje v šolski knjižnici. Skozi ves mesec so v njej potekale knjižnične urice, posvečene slovenskemu kulturnemu prazniku in našemu slovenskemu pesniku Francetu Prešernu. Obiskali so jih učenci od 1. do 3. razreda. Vsi učenci, ki so obiskali knjižnico, pa so si lahko ogledali tudi razstavo o Francetu Prešernu.

V zadnjem tednu februarja so v knjižnici oživele tudi lutke. Članice interesne dejavnosti Ko lutke oživijo so pod mentorstvom knjižničarke Aleksandre Ivanšek za učence od 1. do 4. razreda, ki obiskujejo skupine razširjenega programa, zaigrale lutkovno predstavo z naslovom Pod medvedovim dežnikom. Z njo so se decembra lani na krajši kulturni prireditvi predstavile tudi upokojenim delavcem šole. Igrica, ki je nastala po literarni predlogi slovenske pisateljice Svetlane Makarovič, je učence podučila, da so prijatelji največji zaklad, zato jih moramo spoštovati in imeti radi. Učenke so v petek, dan pred zimskimi počitnicami, z igrico razveselile tudi učence podružnične šole v Orehovici.

Nekaj utrinkov z ogleda lutkovne predstave si lahko ogledate na spodnjih fotografijah.

Zapisala: Aleksandra Ivanšek