Mednarodna zveza za mladinsko književnost je 2. april proglasila za mednarodni dan knjig za otroke, ki ga poznamo tudi kot svetovni dan pravljic. Na ta dan se je leta 1805 rodil danski pravljičar Hans Christian Andersen, katerega pravljice pozna skoraj vsak otrok.

Pokroviteljica dneva knjig za otroke je Mednarodna zveza za mladinsko književnost (IBBY), ki ob tej priložnosti vsako leto pripravi poslanico, ki obide svet. Letošnjo mednarodno poslanico z naslovom Zgodbe so krila, ki te vsak dan ponesejo kvišku je pripravila Kanadska sekcija, slovensko poslanico pa je spisal Marko Kravos.

Tudi v naši šolski knjižnici smo obeležili dan priljubljenega pravljičarja. Pripravili smo razstavo knjig ter o njem spregovorili preko pravljic in zgodb iz knjige Pravljica mojega življenja.

Lepo vabljeni na ogled in prebiranje čudovitih pravljičnih svetov, v katerih je vse mogoče … A kot je zapisal sam Andersen: »Najlepša pravljica je življenje sámo.«