V soboto, 26. 3. 2024, so se pevci Mladinskega pevskega zbora OŠ Šentjernej z zborovodkinjo Silvijo Švelc udeležili Mednarodnega otroškega pevskega tekmovanja Vallis Aurea Cantat v Požegi na Hrvaškem. Predstavili so se s skladbami Fight song, How far I’ll go (iz risanke Moana) ter From now on (iz muzikala The greatest show man).

Osvojili so zlato priznanje in se kot najboljši v svoji kategoriji ter kot eden od štirih najboljših zborov celotnega tekmovanja uvrstili v Grand Prix, na katerem je nastopilo 31 zborov.

Glasbenikom inštrumentalistom, ki so spremljali MPZ na tekmovanju, je bila dodeljena tudi posebna nagrada za izvrstno inštrumentalno spremljavo. Na klavirju jih je spremljala Petra Jerič, na kitari Jernej Šuštaršič, na tolkalih (cajon, ropotuljice, zvončki) pa kar naš učenec 7. d razreda Jure Grgovič, na katerega smo še posebej ponosni.

Vsem iskrene čestitke!

Zapisala: Silvija Švelc