V soboto, 15. aprila 2023, je na plezalni steni OŠ Vojnik potekalo državno prvenstvo za osnovne šole v športnem plezanju. Tekmovanja se je udeležila Neja Božič, učenka 7. c razreda. Neja je tekmovala v kategoriji mlajše deklice – brez licence. Tekmovalo je 71 tekmovalk v kvalifikacijski smeri plezanja »na flash«, kar pomeni, da so plezalke lahko gledale tekmovalke, ki so plezale pred njimi. Neja je uspešno preplezala kvalifikacijsko smer ter se uvrstila med 16 finalistk. V finalni smeri so bile tekmovalke v izolaciji in so plezale na pogled samo po določeni barvi oprimkov. Neja je bila uspešna tudi v finalni smeri plezanja ter osvojila 2. mesto. Postala je državna podprvakinja v športnem plezanju za mlajše deklice brez licence. Čestitamo ji za odličen rezultat in ji želimo še veliko plezalnih dosežkov. 

Zapisala: Viktorija Rangus