V torek, 24. 9. 2019, je bilo v Novem mestu ekipno področno prvenstvo v atletiki za osnovne šole. Naša šola je bila zastopana v kategoriji dečkov in deklic. Vsako ekipo so tekmovalci zastopali v tekih na 60 m, 300 m, 1000 m, v skoku v daljino, skoku v višino, metu krogle in vorteksa ter v štafetnem teku 4 x 100 m.

V vsaki disciplini se za končno uvrstitev upošteva točkovni zbir dveh najboljših posameznikov šole. Skupni seštevek vseh točk posameznikov in štafete pa določi končnega zmagovalca.

Pri učencih velja posebej pohvaliti posameznike, ki so s svojim nastopom ekipi prinesli vsaj 1000 točk. To so: Enej Jarkovič, Tadej Grabnar, Manca Medvešek, Nika Šinkec in Tia Strommer. Zmagi sta dosegli tudi obe štafeti in Nejc Penca, ki je, kljub temu da obiskuje šele 6. razred, pometel s konkurenco v teku na 1000 m.

Vsem učencem, ki so zastopali šolo na področnem tekmovanju, se zahvaljujemo za njihov prispevek h končnemu dosežku.

 

Zapisal: Elvis Antončič

Fotografije: Zdenka Krošl in Elvis Antončič

 

Področno tekmovanje – rezultati, fotografije.