Glede na to, da smo “športna” šola, ki se s svojimi učenkami in učenci redno udeležuje športnih tekmovanj, smo na OŠ Šentjernej aktivni tudi v zimskih športih.

V sredo, 22.2.2023, je na Kopah potekalo področno tekmovanje v alpskem smučanju. Našo šolo je zastopalo 5 učenk in 2 učenca, ki so bili zelo uspešni in dosegli vidne rezultate. V kategoriji mlajših učenk so dosegle: Ariana Šinkovec (1.mesto), Ula Selak (2.mesto) in Neli Hočevar (3.mesto). Med starejšimi učenci pa Ema Selak (1.mesto), Maša Judež (3.mesto), Jan Tomič (8.mesto) in Gal Hudoklin (21.mesto). Skupno pa so starejši učenci dosegli 1.mesto.

Starejši učenci so se uvrstili tudi na državno tekmovanje, za mlajše učenke in učence pa se tekmovanje zaključilo na področni ravni. Državno prvenstvo je potekalo na Rogli, v sredo, 10.3.2023. Med starejšimi učenci je Ema Selak je dosegla 4.mesto.

Iskrene čestitke vsem tekmovalcem in zahvala spremljevalcema Kristijanu in Boštjanu.

Ema Selak

https://www.sportmladih.net/wp-content/uploads/2023/03/alpsko_smucanje_OS_rezultati_SST_2022_23.pdf