Učenci in učitelji prvih razredov, smo se v torek, 18. oktobra 2022, odpravili na jesenski pohod. Na šolski avtobusni postaji nas je čakal avtobus, ki nas je peljal do Brežic. Ko smo prispeli, smo najprej pomalicali, zatem pa odpravili po Čateževi energijski pešpoti. Med hojo smo na korenino drevesa z vrvico zavezali naše težave, nato pa lahkotno stopili proti vrhu Šentvida nad Brežicami. Po uri hoje smo prispeli do vrha, kjer smo lahko občudovali prelep razgled na »megleno morje«. Medtem ko smo malicali in se družili, se je megla v dolini razkadila in videli smo cele Brežice. Za konec smo lahko pozvonili še v cerkvenem zvonu, ki menda prinaša srečo. Kljub temu da smo se na avtobus vrnili malce utrujeni, smo prepevali vso pot domov.

Še nekaj vtisov:

  • Dobro je bilo, ko smo hodili.
  • Imela sem se lepo, ker sem se družila s prijatelji.
  • Kar dobro je bilo.
  • Dobro je bilo hoditi in se malo razmigati.
  • Vesela sem, ker sem lahko pozvonila.
  • Imeli smo lepo vreme.