V četrtek, 5. 10. 2023, smo se učenci 8. razreda odpravili na 15 kilometrov dolg pohod, ki je potekal okoli štiri ure.

Iz Šentjerneja smo se odpravili ob 8.30. Preden smo se odpravili, je vsak vzel svoj sendvič ter vodo. Naša pot je potekala nekako takole: Šentjernej–Dolenja Stara vas–Sela–Pleterje–Apnenik–Vratno–Javorovica–Drča–Volčkova vas–Dolenja Stara vas–Šentjernej. Ustavili smo se kar nekajkrat, ampak naš glavni postanek, ki je bil tudi postanek za malico, je bil malo pred Javorovico. Imeli smo res veliko srečo, saj je bilo vreme ravno pravšnje za pohod. Med pohodom so nekateri hodili v tišini, drugi so se pogovarjali, tretji pa so razmišljali, kdo ve kaj.

Na koncu dopoldneva smo bili vsi zelo izmučeni in utrujeni, a kljub temu veseli, da je pohoda konec.

Besedilo: Lana Lešnjak, šolsko novinarstvo

Fotografija: Kristijan Kralj