April je mesec knjig, saj v tem mesecu obeležujemo kar tri praznike, povezane s knjigo. 2. aprila je mednarodni dan knjig za otroke, saj je bil takrat rojen danski pisatelj Hans Christian Andersen, imenovan tudi kralj pravljic. 23. aprila je mednarodni dan knjige in avtorskih pravic. Aprila in maja v knjižnici se odvijajo ure knjižnično informacijskega znanja za razredno stopnjo na temo pravljic, knjižnica pa se je udeležila tudi projekta Noč knjige, in sicer 18. 4. na podružnični osnovni šoli Orehovica, 24. 4. pa na matični šoli.

V šolski knjižnici smo imeli v tem mesecu knjižne uganke, povezane z Andersenom. Učenci so si lahko ogledali razstavo o njegovem življenju in delih, prebirali njegove knjige in odgovarjali na vprašanja s pomočjo literature in računalnika. Za zaključek meseca knjig pa je potekalo nagradno žrebanje. Izžrebani so bili naslednji učenci: Aleksandra Barič, 3. d, Vernes Mešič, 3. c, Tim Zorko, 5. b in Urška Košak, 5. a.

Knjižničarki Lidija in Veronika iskreno čestitava nagrajencem.