Mladi planinci podružnice Orehovica in matične šole Šentjernej smo v toplem  jesenskem popoldnevu opravili prvi letošnji pohod na sončni strani Gorjancev. 24 mladih planincev podružnice in 9 planincev matične šole smo pod vodstvom mentoric Brigite Stančin in Ivice Padaršič ter planinskega vodnika  Vinka Župana opravili lažji vzpon na Krašnji vrh (542 m).

Topel jesenski vetrič nas je pospremil po učni poti od obvestilne table za vasjo Brezovica v Belokranjsko gričevje. Na učni poti smo spoznavali vrste dreves, ki so lepo označena ob markirani poti, pod nogami pa nam je šumelo zlato jesensko listje. Po dobri uri hoje smo se povzpeli na vrh, ki je tik nad deloma zapuščeno vasico Krašnji vrh, kjer smo opazili nekaj starejših nenaseljenih domov. Tam nas je pričakal razgledni stolp, s katerega je ob evropski ponosno plapolala slovenska zastava. Ob planinskem domu PD Metlika stojijo lesene mize s klopmi, na katerih smo si spočili noge in pomalicali. Vsi mladi planinci so se ob pomoči vodnika Vinka povzpeli tudi na razgledni stolp in občudovali prelepo Belo Krajino. Po žigosanju članskih izkaznic smo se spustili v dolino. V Radovici smo si ogledali še zunanjost stare šole Bistra buča, ki je muzej na prostem, nato pa smo odhiteli na avtobus, ki nas je varno pripeljal do šole, tam pa so nas pričakali starši.

Zapisala mentorica: Ivica Padaršič