10. 10. 2019 je bilo v Velenju finalno ekipno prvenstvo v atletiki za osnovne šole. Med šestnajstimi ekipami fantov in petnajstimi ekipami deklet, ki so se uvrstili na državno tekmovanje, so fantje osvojili drugo, dekleta pa tretje mesto. V teku na 60 m so tekmovali Enej Jarkovič, Jan Župančič, Nika Šinkec in Tia Strommer, v teku na 300 m Tadej Grabnar, Arne Cvelbar, Nika Šinkec in Neža Pavlič in v teku na 1000 m Jakob Tomič, Nejc Penca, Iva Colner in Manca Judež. V skoku v daljino so našo šolo uspešno zastopali Tim Narat, Miha Rebselj, Vita Pirnar in Ula Pavšelj Bartolj, v skoku v višino pa Aljaž Jenškovec, Andraž Pucelj, Alja Franko in Anja Grubar. Točke so prispevali tudi Žak Nanger, Luka Krek Hudoklin, Žana Golob in Manca Medvešek pri metu vorteksa ter Nik Pleskovič, Žiga Radovanovič, Lara Župan in Sindi Luzar pri suvanju krogle. V zadnji disciplini – teku v štafeti 4 X 100 m – so bili pri fantih uspešni Enej Jarkovič, Jan Župančič, Tim Narat in Miha Rebselj, pri dekletih pa Neža Pavlič, Tia Strommer, Lina Luzar in Nika Šinkec.

Vsi učenci so na državnem tekmovanju dosegli zelo dobre rezultate, s katerimi so naši šoli priborili odlična mesta.

Zapisala: Zdenka Krošl