V petek,  23. 2. 2024,  smo imeli učenci 7. razreda naravoslovni dan z naslovom Celica.

Učenci smo od doma prinesli svoje materiale za izdelavo celice po lastni izbiri.

Delati smo začeli zelo zavzeto, saj smo vsi hoteli čim prej zaključiti svoj izdelek. Prva ura je hitro minila in na koncu te ure smo že imeli osnovo za svojo celico. Na izbiro smo imeli štiri vrste celic: rastlinsko, živalsko, glivno in bakterijsko. Celice smo ustvarjali iz najrazličnejših materialov od lesa, stiropora, plastike, blaga, hrane, balonov … Nismo si smeli pomagati z učbeniki, zvezki ali zapiski. Pri delu so nam lahko pomagale le učiteljice. Celico, ki smo jo izdelovali, smo morali dobro poznati in biti smo morali čim bolj ustvarjalni pri izdelavi. Po drugi uri je sledila malica in malo daljši odmor. Na začetku četrte ure je nekatere učence skrbelo, da jim ne bo uspelo dokončati svoje celice. Na koncu pa smo bili vsi presenečeni, da smo tako hitro končali in pospravili. Ker smo bili vsi pridni in delovni, smo za nagrado zadnjih dvajset minut odšli ven na šolsko igrišče.

Naravoslovni dan nam je bil všeč. Veliko smo se naučili in se zabavali.

Manca Franko in Lara Pavlič, 7. b