V ponedeljek, 21. marca, smo imeli učenci 7. razreda naravoslovni dan z naslovom Celica.

Najprej so nam učiteljice razložile, kaj moramo narediti, nato pa smo začeli. Izdelovali smo celice iz materialov, ki smo jih sami prinesli v šolo. Imeli smo najrazličnejše materiale, kot so plastika, les, stiropor in živila iz kuhinje (riž, makaroni, začimbe, zdrob). Naredili smo maketo celico, nato pa še legendo celice. Iz tega naravoslovnega dne smo se naučili natančno zgradbo celic in njihovo delovanje.

Izvedeli smo, da imajo vse celice skupno citoplazmo in celično membrano. Na izbiro smo imeli štiri celice. Jaz sem si izbrala rastlinsko, ker ima največ organelov. Po štirih urah je večina učencev že zaključila z delom. Učiteljica nas je zelo pohvalila. Naslednji dan so bile naše celice tudi ocenjene.

Nika Grubar, 7. c