NA MARSU ŽIVETI NE ZNAMO, ZATO ZEMLJE NE DAMO

V letošnjem šolskem letu se natečaj osredotoča na 13. cilj trajnostnega razvoja – sprejeti nujne ukrepe za boj proti podnebnim spremembam in njihovim posledicam.

Živimo v času, ko se podnebne spremembe že dogajajo in ko imamo hkrati še moč, da v prihodnosti omejimo njihovo razsežnost. Naša naloga je, da ukrepamo in preprečimo, da bi se stanje poslabšalo. Vsak od nas lahko kot posameznik prispeva svoj del s sprejemanjem pametnih odločitev, kot so varčevanje z energijo, uživanje lokalno pridelane hrane rastlinskega izvora in uporaba okolju prijaznih prevoznih sredstev – z zmanjšanjem osebnega ogljičnega odtisa. Vsekakor pa je ustrezno ukrepanje predvsem naloga vlade, podjetij, šol in drugih organizacij.

Mladi po vsem svetu se dobro zavedajo, kaj jih čez 20 ali 50 let lahko čaka, zato s protesti, ki jih je spodbudila 16-letna švedska aktivistka Greta Thunberg, želijo vplivati na dejanja tistih, ki odločajo. Podprimo jih v boju za skupno prihodnost.

Več o natečaju si lahko preberete na povezavi:

http://www.zpms.si/programi-in-projekti/evropa-v-soli/

https://www.facebook.com/evropavsoli/

Učenci lahko sodelujete na literarnem, likovnem, fotografskem in video natečaju, letos tudi na internetnem natečaju.

Pri ustvarjanju, h kateremu vas bodo usmerili mentorji, vam želim veliko izvirnih idej.

koordinatorica natečaja Irena Zagorc