V skladu z preventivnimi ukrepi zajezitve širjenja korona virusa v Sloveniji smo pripravili navodila za delo učencev preko spleta.

ANKETA OB PRVI PRIJAVI V SPLETNO UČILNICO

Učence, ki so se že prvič prijavili v spletno učilnico, pa niso izpolnili ankete prosimo, da opravijo tudi to, kot piše v navodilih za prvo prijavo tu spodaj.

RAZDELITEV PODATKOV ZA DOSTOP

Vsi učenci od 5. do 9. razreda, ki so bili v šoli v četrtek, 12. marca in  učenci od 1. do 4. razreda, ki so bili v šoli v petek, 13. marca so dobili gesla za dostop do spletnih učilnic. Odsotnostim učencem so razredniki poslali gesla na elektronske naslove staršev oz. po klasični pošti. Prosimo, da mlajšim učencem pri prevzemanju gradiv pomagate starši. V primeru, da gesla niste prejeli to vpišite v obrazec za prijavo napak.

PRIJAVA NAPAK

PRVA PRIJAVA V SPLETNE UČILNICE

Učenci najprej opravijo PRVO PRIJAVO. Prvo prijavo morajo vsi učenci opraviti do ponedeljka, 16. marca 2020 do 8.20.

Postopek PRVE PRIJAVE:

• na šolski spletni strani pod zavihkom učenci v drsnem meniju izberete razdelek SPLETNA UČILNICA

• na strani, ki se odpre, izberete v zgornjem desnem kotu link PRIJAVA

• če se pojavi zahteva, da izberete IME DOMAČE ORGANIZACIJE, izberete ARNES

• vpišete uporabniško ime in geslo, ki ste ga prejeli, kliknite na gumb PRIJAVA in nadaljujete s klikom na gumb DA, NADALJUJ

• v spletni učilnici izberete skupino UČENJE NA DALJAVO

• vstopite v učilnico Za vse učence

• obvestila ob prvi prijavi lahko zaprete

• izpolnite ANKETO OB PRVI PRIJAVI V SPLETNO UČILNICO

Spletne učilnice za posamezne predmete bodo v celoti aktivne in urejene v ponedeljek, 16. marca 2020. Do njih boste po opravljeni PRVI PRIJAVI in IZPOLNJENI ANKETI lahko nemoteno dostopali.

Prosimo vas, da vestno ravnate v skladu z navodili učiteljev in opravljate zadane naloge.

V primeru težav s prijavo se lahko obrnete na šolskega računalnikarja preko spletnega obrazca.

PRIJAVA NAPAK

Na spletni strani šole spremljajte aktualno dogajanje, ravnajte samozaščitno in odgovorno.