V četrtek, 12. 5. 2022, so imeli učenci 4. razreda naravoslovni dan  z naslovom Naravna in kulturna dediščina.

Zjutraj smo se izpred šole odpeljali proti Novemu mestu do vasi Krka, kjer je bil naš prvi postanek. Pod vodstvom turističnega vodnika smo si ogledali Krško jamo, kjer izvira reka  Krka.

Pot smo nadaljevali na Rašico, rojstni kraj Primoža Trubarja. Ogledali smo si Trubarjevo domačijo in se seznanili z življenjem pisca prve slovenske knjige.

Nato nas je pot vodila mimo Ljubljane v Arboretum Volčji Potok. Sprehodili smo se bomo parku, si ogledali rastlinsko zbirko različnih trajnic, grmov in dreves, orhidej in kaktusov ter razstavo  dinozavrov in velikanov morskih globin. Posladkali smo se s sladoledom. Nazadnje smo se sprostili na otroškem igrišču, v cvetličarni pa kupili spominček ali pa rožo za domače.

Preživeli smo čudovit dan, ves čas s soncem obsijan. Uživali smo.

razredničarke