»Dokler na svetu vsakdo sam

ne sme odrezati svoj krajec kruha,

od krvi zemlja ne bo nikdar suha.

Saj – verjemite mi – velika stvar

je takle majhen, tanek košček kruha.«

Frane Milčinski – Ježek

 

Dogodek ob letošnji Noči knjige smo pripravili tudi na PŠ Orehovica in z njim obeležili 23. april, svetovni dan knjige.

Tema letošnjega dogodka je bila mir. Dopolnjevala se je z našim vzgojnim načrtom, saj smo v tem obdobju dali poudarek razvijanju empatije.

V delavnicah, ki smo jih pripravile in izvajale Maja, Manja, Nataša, Fanika in Aleksandra, je sodelovalo 60 učencev. Ti so preko branja, poustvarjanja, petja, igranja na instrumente ter ustvarjanja lutk, plakatov in stripov izražali svoj odnos do miru v vseh slojih/vidikih/plasteh našega življenja.

Kot se za tak literarno-družabni dogodek spodobi, smo se po končanih delavnicah tudi družili. Najprej v šolski telovadnici, nato v jedilnici in na nočnem pohodu z lučkami. Najmlajše je bilo malo strah, a so vseeno veselo hodili, glasno klepetali in se bodrili.

Lačni tudi nismo bili. Za naše lačne želodčke je poskrbela naša gospodinja Mateja.

Večer smo zaključili ob družabnih igrah in branju. Ker pa je bil večer poln raznovrstnih dogodkov, smo kljub utrujenosti težko zaspali.

 

Zapisala: Nataša Bregar