Učenci 1. razreda smo se v četrtek, 4. 5. 2023, in v petek, 5. 5. 2023, odpravili na izlet v Kekčevo deželo. Z avtobusom smo se odpeljali že zjutraj, saj nas je čakala dolga pot na Gorenjsko. Ob prihodu v Kranjsko Goro nas je pobral Bedanc bus in nas odpeljal v Kekčevo deželo. Najprej smo obiskali Bedančevo kočo, v kateri smo morali biti čisto tiho, saj je Bedanec spal, mi pa smo rešili Mojco iz ujetništva. Preko mostičkov smo se odpravili proti Brincljevi hiši, ki ima tudi tobogan. Odprl se nam je prelep pogled, ko smo preko predora prišli do Kekčeve koče. Ogledali smo si jo, izvedeli skrivnost in se preko dimnika splazili iz nje ter se odpravili na obisk k teti Pehti. Sprejela nas je odprtih rok, nam pokazala svoj laboratorij in hišo ter nas pogostila s čajem in pecivom.

Očarani od lepega pogleda na gore smo zapustili Kekčevo domovanje in se odpravili še na sladoled v Kranjsko Goro. Imeli smo se lepo in uživali smo v prijetni družbi.

Aktiv 1. razreda