V letošnjem šolskem letu želimo na naši šoli izboljšati področje dela z nadarjenimi. Med jesenskim počitnicami sta se na podružnici Orehovica odvijali dve obogatitveni delavnici za nadarjene in vedoželjne učence matične ter podružnične šole. Povabljeni so bili tudi ostali učenci do zapolnitve mest. Prva delavnica je bila v ponedeljek, 28. 10. 2019. Namenjena je bila učencem od 1. do 5. razreda. Poimenovala sem jo Družabne igre, drugačne kot doma. Dobrodošla je bila široka paleta različnih iger, zato je vsak učenec prinesel vsaj eno družabno igro. Učenci so se tako družili, spoznavali nove igre, sodelovali z vrstniki in koristno izkoristili svoj prosti čas.

Druga delavnica z naslovom Ustvarjalni prsti je potekala v torek, 29. 10. 2019. Vanjo so se vključili učenci 4. in 5. razreda. Tudi ta dejavnost je bila namenjena razvedrilu, kreativnosti in sprostitvi. Želeli smo osvežiti estetski videz notranjosti šole, zato smo s toplimi barvami pobarvali stopnice. Ustvarjalno delo bomo nadaljevali v naslednji delavnici.

 

Zapisala mentorica delavnic:  Mojca Kruh, prof.