V sredo, 6. 3. 2024, je bilo v Novem mestu področno tekmovanje v namiznem tenisu. Našo šolo je zastopalo osem učencev in učenk. Tekmovali so izjemno dobro, saj so se domov vrnili s štirimi osvojenimi kolajnami.

Tekmovanje se je pričelo z ekipnim tekmovanjem, na katerem sta šolo zastopala dva učenca in dve učenki. OŠ Šentjernej je v postavi Martin Grubar, Amadej Rešetič, Valentina Ribič in Brina Glavan osvojila 7. mesto. Učenci so nato tekmovanje nadaljevali s posamičnimi dvoboji, kjer pa so naši učenci dosegli zmage v treh posamičnih kategorijah. Zmagovalca sta v obeh mlajših kategorijah (1.–5. r.) postala Nejc Koželj in Brina Glavan. Med mlajšimi učenci je nastopil tudi Urban Vodopivc, ki je osvojil 8. mesto (od 16). Med starejšimi učenci je 1. mesto osvojil Martin Grubar, Gašper Glavan 3. mesto in Luka Bevec 5. mesto (od 8). Med starejšimi učenkami je nastopila Valentina Ribič, ki je osvojila 19. mesto (od 27).

Iskrene čestitke vsem nastopajočim.