Z namenom, da vas spodbudimo k branju, sva knjižničarki v šolski knjižnici v mesecu aprilu predvsem za učence od 1. do 5. razreda pripravili različne dejavnosti. K sodelovanju (predvsem k branju knjig) pa ste lepo vabljeni tudi učenci od 6. do 9. razreda.

Učenci od 2. do 5. razreda boste lahko sodelovali v pravljičnem kvizu o Hansu Christianu Andersenu ter svoje rešitve oddali na mizi v prostorih šolske knjižnice. Vsak teden vas bo v knjižnici čakalo novo vprašanje. 

Ob tem, ko boste obiskali šolsko knjižnico, pa se učenci lahko vključite tudi v mini petelinčkovo bralno značko in knjižničarkama zaupate, katero knjigo ste prebrali ter zakaj. Učenci od 1. do 3. razreda lahko o prebrani knjigi narišete risbico in napišete, kaj vam je bilo v knjigi všeč. Učenci od 4. razreda dalje pa lahko zraven risbice izpolnite še krajši vprašalnik s podatki o knjigi.

Risbice ali izpolnjene vprašalnike o prebranih knjigah boste lahko oddali na mizi v prostorih šolske knjižnice.

V ponedeljek, 24. 4. 2023,  bomo tudi izžrebali nagrajence kviza ter povedali, kateri učenci so cel mesec april pridno brali knjige.